Makaleler » Blog » ELEKTRONİK ÜRÜNLER

ELEKTRONİK ÜRÜNLER

Günümüz teknolojisinin en çok üzerinde durduğu ve her gün geliştirmekte olduğu, evlerde , işyerlerinde  ve daha birçok alanda kullanılan elektronik aletler mevcuttur. Her gün yeni bir marka, yeni bir model, yeni bir donanımla karşımıza çıkan  elektronik ürünler, hayatı kolaylaştıran ve hayatımızda bir çok alanda kullandığımız aletler topluluğudur. 

Teknolojinin amacı, İnsanların bu elektronik aletleri kullanarak gerek ev, gerekse iş yaşamında insanların hayatını kolaylaştırmak ve bazen insan olarak yapılamayacak, insan gücünün yetmediği her türlü işi üstlenerek günlük yaşamda yardımcı olmaktır. Günlük hayatta  en basit görevler bile bu teknolojik ve elektronik aletlerden faydalanarak yapılmaktadır. Teknolojik ve elektronik aletler her geçen gün hızla gelişmekte ve yenileri eklenerek, iletişim, eğlence, hobi, iş, günlük işler olarak hayatımızda etkisini arttırmaktadır. 

Bilim adamları, her ne kadar bu teknolojik aletlerin insan hayatını fazlasıyla etkilediğini ve günlük hayatta dahi gerekenden çok etki altına aldığını düşünsede, iletişim ve iş dünyasında görülen olumlu etkileri azımsanamaz.

Resmi daireler ve tüm kamu kurumlarının hemen hemen hepsinde elektronik aletler kullanılmaktadır. Bir devlet dairesinden sürdürülen işlerin çokluğu ve bu işlerin el gücü ile sürüncemede kaldığı düşünülürse, elektronik aletlerin zarardan çok yarar getirdiğini açık ara görmekteyiz. 

Görevlerin yerinde getirilmesi, işlerin hallolması için, insan gücü ve zamandan sağlanılan kazanç, bir çok teknolojik aletin hayatımızdan soyutlamanın mümkün olmadığını göstermektedir.

Her gün inanılmaz derecede ilerleyen ve her geçen gün çeşitlendirilenteknolojik aletlerden olan bilgisayar ve cep telefonunun, insanları asosyal yaparak iletişimden kopardığı söylense de, birçok ulaşılamayan kişiler ve yerler ile, hatta dünyanın bir ucuyla iletişimi sağlayan aletlerdir.

Kişinin yakın çevresiyle olan iletişimini etkilesede, uzak mesafede bulunanlara ulaşmak yine bu teknolojik aletlerle mümkündür. Kısaca bu teknolojik aletlerin kar- zarar oranı kişinin kullanımına göre değişmektedir.

Bugün kullanılan bilgisayar, tablet, cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi, dijital kameralar, şirketler, firmalar ve bu işin pazarlamasını yapanlar için ciddi bir gelir kaynağıdır. Dolayısıyla, bir toplumda bulunan ve kullanılan teknolojik aletler, eğitim, haberleşme, haber alma, iletişim, eğlence, çalışma.. vb daha bir çok alanda hayatımıza yön veren, yardımcı olan, şekillendiren aletler olsa da, gereksiz kullanımda ise bizi meşgul eden aletler olmuştur

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır