Varistasi Plus Gel Gambe Varis Kremi

Ürün Kodu: #00024027

Marka: varistasi

% 13

İNDİRİM

69.00 TL 59.90 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

TELEFONDA SİPARİŞ VER

WHATSAPP SİPARİŞ :0505 135 87 34

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Varis Nedir, Nasıl Oluşur?

Bacaklarda cildin hemen altında görülen varisler,  toplardamarların genişlemesi ve kıvrıntılı bir şekille bürünerek uzamasıdır. Varisin nedeni toplardamarlardaki kapakların işlevlerinin kaybıdır.

Varis, vücudun her yerinde olabilir ancak daha çok yaygın olarak bacaklarda ve diz eklemlerinde görülür. Varisler çoğu zaman bacak derisinin altında kılcal damar çatlamaları veya örümcek ağı şeklindedir. Baldırdan kalçaya kadar olan bölgede yayılan mavimsi renkte değişik çaplarda kıvrıntılı veya mor ipliksi kabarıklılar şeklinde olabilir.

Varislerin toplumdaki sıklığı :
*Genel anlamda kadınların %50-55’inde, erkekler de ise %40-45’inde çeşitli toplardamar sorunu bulunur.
*Varis,  50 yaş üzerindeki her iki kişiden birinde vardır.

Varisler yıllarca görünüm dışında bir şikayete yol açmadan kalabilir. Zamanla ağrılı hale gelebilir. Bacaklarda şişme ve bir süre sonra kronik toplardamar (vanöz) yetmezliği gelişebilir.
Varisli olan damarda kan pıhtısı oluşabilir ve tromboflebit olarak biline bu durum bacakta ağrı, şişme ve kızarıklık olur.

Bu kapaklar kalıtımsal (ailevi) ya da edinsel (çevresel, mesleki vs) nedenlerle tahrip olursa işlev göremez ve kanın geriye kaçar. Venöz yetmezlik denilen bu durum varislere yol açar. Kapak yetmezliği –reflü sonucu toplardamardaki kan yerçekimi etkisiyle kalbe gidemeyip geri kaçarak birikir ve cilt altında kılcal damarların genişleyerek varislere dönüşmesine yol açar.  Zaman içerisinde geri kaçan daha büyük varislere yol açar.

Bu bükülmüş kan damarları yetişkinlerin %66’sında görülmektedir.

Varis daha geniş kan damarlarında görülen bir damar problemi olup damarlar şişmiş ve burulmuştur.
Koyu mavi renkli ve deriden fırlayacakmış gibi görünürler.
Varis vücudun her yerinde olabilir ancak daha çok bacak ve diz ekleminin arkasında yer alırlar.

Varisin Bulguları Nelerdir?

Varisler ciltte kozmetik sorunlar oluşturabildiği gibi uzun süre ayakta kalındığında bacaklarda artan ağrılara sebep olur. Bu ağrı başlangıçta ayakları yukarıda tutarak azalırken zamanla sürekli hale gelebilir. Ağrının dışında bacaklarda dolgunluk hissi, krampları, renk değişikliklerine (pigmentasyon) neden olur. Varisler ilerledikçe yakınmalar artar, bacaklarda şişlik, cilt altında kanamalar ve iyileşmeyen ülsere yaralar ortaya çıkar. Zamanla toplardamarlar içerisinde durağanlaşan kan pıhtılaşır ve buradan kopan parçalar da akciğer embolilerine yol açar.

Varis Türleri : Varisler büyüklüklerine ve cilte yakınlıklarına göre tanımlanır ve 3 tür varis vardır. Kılcal varisler (telenjentazi-küçük varisler), orta boy varisler (ağsı-retiküler varisler), büyük varisler (variköz venler) dir.

Varisin sık görülebileceği kişiler faktörler
Yaşlılık ,  Genetik,  Hormonal değişiklikler, Gebelik, Şişmanlık,  Aşırı güneşlenmek,  Toplardamar tıkanıklığı, Uzun süre ayakta durulan meslek grup çalışanları,

VARISTASI PLUS GEL GAMBE

Bacak ve ayaklardaki yorgunluk hissinin, ağırlığın ve şişkinliğin giderilmesinde Varistasi PLUS GEL GAMBE’ın kullanılması tavsiye edilir.
Belirli durumlar sebebiyle (rahatsız ayakkabılar, uzun süre ayakta kalma, uzun, yorucu günler) bacaklarda ve ayaklarda oluşan yorgunluk hissinin, ağırlığın ve şişkinliğin giderilmesinde varistasi canlandırıcı jel mükemmel bir çözümdür. Varistasi , damar dokularının sağlığının doğal şekilde korunmasına yardımcı olarak küçük kan dolaşımının fizyolojik işlevine yardımcı olmaktadır.
Etki
Dekonjestan
Kanamayı durdurucu
Anti-varikoz
Anti-oksidan
Vazo konstriksiyon

Nerede kullanılır
Filibit
Lenfodemi
Kronik damar problemleri
Şişmiş ayak ve bilekler
Hemoroid

VARISTASI PLUS GEL GAMBE

- DERMATOLOJİK OLARAK TEST EDİLMİŞ FORMÜL
- %100 DOĞALDIR
- KORUYUCU VE RENKLENDİRİCİ İÇERMEZ
- BİYOLOJİK ÖZLER İÇERİR,
- GDO’SUZDUR,
- MİKROBİYOLOJİK OLARAK KONTROL EDİLMİŞTİR

Kullanımı:  Rahatsızlık hissettiğiniz bölgelere günde bir veya iki kez, tamamen emilene kadar, dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapılarak uygulayınız. Tam bir tedavi için, ürünü aralıksız 20 gün boyunca kullanın sonrasında bir hafta ara verin. Bunu 2-3 aylık dönemler halinde gerektiği şekilde uygulayın.

Uyarılar: GEBELİKTE KULLANILMAMALIDIR.
Tavsiye edilen günlük miktar kullanımı aşılmamalıdır.
Üç yaşın altındaki çocukların erişebilecekleri yerlerden uzak tutunuz.

İçindekiler: At kestanesi ekstresi, Gotu Kola ekstresi, Süpürge Otu ekstresi, Yaban Mersini ekstresi, Doğal Mentol, Cadı Fındığı Suyu, Çemen Otu ekstresi, Etoksillenmiş Küretaj Hint Yağı.

HARİCEN KULLANIM İÇİNDİR

KALİTE ONAYLI
Ürün, üretimin her bir safhasının garanti altına alındığı, UNI EN ISO 9001:2000 kalite sistemi belgesi almış laboratuarlarda geliştirilmiştir.

ICEA/AIAB BELGELERİ; (Associazione Italiana Agricoltura Biologica)

Bu belge, çevre etkisinin aza indirgenmesi ile birlikte doğal menşeli ham maddelerin kullanılması sağlandığından, insan sağlığının ve içinde yaşadığımız çevrenin korunmasını garantilemektedir.

İTALYADAN İTHAL EDİLMİŞTİR.

Havale / EFT (%4) :57.50 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

İLGİLİ ÜRÜNLER

Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır